Islandia w pigułce

Zapraszamy na wyjazd do krainy ognia i lodu. Będzie to Islandia we wczesno jesiennym wydaniu, z szansą na zobaczenie zorzy polarnej! Od września do marca, kiedy słońce szybciej chowa się za horyzont, a noce są dłuższe, nad głową podziwiać można niezwykły spektakl – zorzę polarną! Ta wyspa swoją niepowtarzalnością zachwyca o każdej porze roku.

Wyprawa do krainy lodu i ognia

W 3 dni pokażemy Wam to co najlepsze na wyspie!

Podczas naszego pobytu na Islandii podziwiać będziemy: gejzery, lodowce, wulkany oraz czarne plaże.. Wyspa koi duszę naturą i przestrzenią, której nie doświadczycie nigdzie indziej. Wiedzieliście, że jest tutaj ponad tysiąc wodospadów?

Wybierzemy się na wycieczkę do języka zastygłej choć parującej lawy wulkanu Fagradalsfjall, którego erupcja miała miejsce w 2021 jak i w 2022 roku. W Reykjaviku wybierzemy się na najlepsze hot-dogi na świecie (podobno). Spróbujemy zupy z homara, szaszłyki ze świeżych ryb i zjemy obiad wewnątrz szklarni! Odwiedzimy miejsce, gdzie stykają się dwa kontynenty – Ameryka i Europa.

Na koniec czeka nas kąpiel w Secret Lagoon, niesamowitym spa na wolnym powietrzu.

Zobacz szczegółowy plan zwiedzania

Dzień 1 - Złoty Krąg?

– Zbiórka na lotnisku w Gdańsku
– Bezpośredni lot do Keflaviku z Gdańska
– Odbiór samochodów i 1,5 – godzinny przejazd do miasteczka Flúðir i zakwaterowanie w apartamentach
– Wodospad Thora – znany ze scen Gry o Tron
– Park Þingvellir – jeden z trzech pierwszych Parków Narodowych Islandii, miejsce styku dwóch płyt tektonicznych
– Lunch we Friðheimar – unikalnej pomidorowej restauracja w środku szklarni
– Spotkanie z końmi islandzkimi – Wyjątkowa i jedyna rasa konia wyhodowana w Islandii
– Gejzer Strokkur – zobaczymy eksplozje słupów wody
– Wodospad Gullfoss – najbardziej spektakularny wodospad na wyspie
– Sekretna Laguna – kąpiel w jednym z najstarszych źródeł termalnych w Islandii

Dzień 2 - Południe wyspy

– Wodospad Seljalandsfoss – jeden z nielicznych wodospadów, który możemy obejść w całości
– Wodospad Gljúfrabúi – ukryty w wąskim kanionie
– Wodospad Skogafoss – jeden z najpiękniejszych i najpotężniejszych wodospadów południowej Islandii
– Wodospad Kvernufoss – malowniczy, 30-metrowy wodospad położony w wąwozie Kvernugil
– Czoło lodowca Sólheimajökull – spacer do języka potężnego lodowca
– Czarna plaża Reynisfjara – zarówno piękna jak i groźna
– Miasteczko Vik – najbardziej wysuniętą na południe miejscowość. Miasteczko znane z wielu seriali islandzkich
– Klif Dyrhólaey – najbardziej wysunięta na południe część Islandii. Spektakularny punkt widokowy

Dzień 3 - Powrót

– Wymeldowanie z apartamentów
– Spacer po Reykjaviku
– Czas wolny na pamiątki
– Przejazd na lotnisko i zdanie aut
– Lot powrotny do Polski

Zdjęcia z wycieczek

Gdzie będziemy spać?

Dlaczego warto wybrać się właśnie z nami?

Jesteśmy licencjonowanym biurem podróży

Mamy za sobą setki zrealizowanych podróży

Jesteśmy godnym zaufania partnerem w podróży

Opłaty i warunki udziału

Wybierz termin

Opinie uczestników

Zaufaj opiniom naszych zadowolonych klientów, którzy odkryli z nami świat! Jesteśmy dumni z tego, że możemy dzielić się pozytywnymi doświadczeniami podróżników, którzy powierzyli nam organizację swoich wymarzonych wyjazdów.

Najczęściej zadawane pytania

Zakwaterowanie w nowoczesnych apartamentach w miejscowości Fludir. Apartamenty kilkuosobowe, z sypialniami dwuosobowymi, łazienką, kuchnią, dużym salonem i jadalnią.

Informacja dla osób podróżujących w pojedynkę:
Osoby podróżujące solo są standardowo dokwaterowywane do pokoju dwuosobowego z innym uczestnikiem, w miarę możliwości tej samej płci.
Istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju jednoosobowym za dodatkową opłatą – w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt po dokonaniu rezerwacji, w celu zweryfikowania możliwości i wyliczenia kwoty dopłaty.
Liczba pokoi jednoosobowych jest ograniczona.
Średnie temperatury na Islandii wahają się w zależności od pory roku. W lecie, czyli od czerwca do sierpnia, średnie temperatury wynoszą około 10-13 stopni Celsjusza na wybrzeżu i około 6-10 stopni Celsjusza we wnętrzu wyspy. W zimie, czyli od grudnia do lutego, średnie temperatury spadają do około -2 do 2 stopni Celsjusza na wybrzeżu i około -5 do -10 stopni Celsjusza we wnętrzu wyspy. Wiosną i jesienią, czyli od marca do maja i od września do listopada, średnie temperatury wynoszą odpowiednio około 3-7 stopni Celsjusza na wybrzeżu i około 0-4 stopni Celsjusza we wnętrzu wyspy. Warto jednak pamiętać, że pogoda na Islandii może się szybko zmieniać i być bardzo zmienna, nawet w ciągu jednego dnia.
Nauczeni doświadczeniem, pomożemy spakować się Tobie idealnie, byś o niczym nie zapomniał! Na to pytanie szeroko odpowiedzieliśmy na naszym blogu, a wpis dotyczący pakowania na Islandię, znajdziesz poniżej: CO SPAKOWAĆ NA ISLANDIĘ? CZYTAJ WIĘCEJ
Obywatele polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie, jak i dowodzie osobistym. Wjazd na Islandię na dowodzie osobistym dotyczy wyłącznie lotu bezpośredniego z Polski. Rekomendujemy jednak, oprócz dowodu osobistego, posiadanie zawsze ze sobą paszportu. W przypadku kradzieży/zagubienia jednego z dokumentów, będzie możliwy powrót z Islandii do Polski na drugim dokumencie.
Na Islandii wszędzie zapłacicie kartą płatniczą. Nie ma potrzeby zabierać ze sobą gotówki. Jak zawsze do tego typu transakcji polecamy kartę wielowalutową banku Revolut, która jest w pełni darmowa przy pakiecie standardowym. Więcej o karcie i jak ją założyć poniżej: JAK PŁACIĆ ZA GRANICĄ? CZYTAJ WIĘCEJ
Korzystamy ze stron rządowych i informacji dla podróżujących. Znajdziesz tam informacje takie jak: a) ogólne zasady wjazdu z terytorium Polski b) jakie leki można można wwieźć do Islandii c) ograniczenia dotyczące towarów do ocalenia (np. ilość alkoholu, ilość papierosów) Link poniżej: INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH NA ISLANDIĘ – CZYTAJ WIĘCEJ
Jeśli potrafisz ergonomicznie się spakować to tak :) Ubiór “na cebulkę” na lotnisku, pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca w plecaku. Naszym zdaniem na pobyt weekendowy zdecydowanie wystarczy plecak podręczny. Jeśli wątpisz w swoje umiejętności pakowania, idealnym rozwiązaniem jest dokupienie dodatkowego bagażu podręcznego (Wizz Priority), co da nam możliwość zabrania ze sobą na pokład (oprócz plecaka podręcznego), także małej walizki kabinowej. Więcej o bagażu podręcznym, przeczytasz poniżej: WSZYSTKO O BAGAŻU PODRĘCZNYM – CZYTAJ WIĘCEJ
Jeśli wliczony w cenę bagaż podręczny o maksymalnym rozmiarze: 40 x 30 x 20 cm, 10kg Ci nie wystarcza, istnieje opcja dokupienia dodatkowego bagażu.
Istnieje kilka rozwiązań:
1. Dodatkowy bagaż podręczny, który zabierzesz ze sobą na pokład samolotu (podręczna walizka na kółkach o maksymalnych wymiarach: 55 x 40 x 23 cm. 10kg). To umożliwia wniesienie na pokład dwóch sztuk bagażu (bagażu podręcznego i podręcznej walizki na kółkach). Koszt 526 PLN.
2. Dodatkowy bagaż rejestrowany o maksymalnych wymiarach 149 x 119 x 171 cm i wadze 20kg w cenie 750 PLN


Podana cena za bagaż to cena w dwie strony.

RODZAJE BAGAŻY– CZYTAJ WIĘCEJ

Zainspiruj się ciekawostkami o Islandii